Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki?

Strona głównaDomJak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki?

Pralka jest często źródłem nieprzyjemnych zapachów w domu. Jeśli maszyna nie jest czysta, może powodować rozwój bakterii i powstawanie śmierdzącego zapachu. W tym poście na blogu podamy kilka wskazówek, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki. Pokażemy Ci również, jak regularnie czyścić maszynę, aby zapobiec powstawaniu zapachów. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Domowe sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z pralki

Jeśli z Twojej pralki wydobywają się śmierdzące zapachy nie martw się — istnieje kilka prostych domowych sposobów, aby się go pozbyć. Poniżej omówimy sześć różnych metod usuwania nieprzyjemnych zapachów z pralki.

1. Dokładnie wyczyść pralkę

Jeśli pralka brzydko pachnie, możesz zrobić kilka rzeczy, aby ją wyczyścić i pozbyć się smrodu. Najpierw sprawdź uszczelkę wokół drzwi, aby zobaczyć, czy nie ma nagromadzenia pleśni lub pleśni. Jeśli tak, wyczyść go mieszanką octu i wody.

Następnie uruchom pusty wsad z gorącą wodą i filiżanką wybielacza, aby zdezynfekować wnętrze urządzenia. Na koniec wytrzyj obudowę urządzenia wilgotną szmatką. Podejmując te kroki, możesz upewnić się, że Twoja pralka jest świeża i wolna od nieprzyjemnych zapachów.

2. Ocet

Ocet to naturalny środek czyszczący, którego można używać do czyszczenia pralki. Aby wyczyścić pralkę octem, po prostu dodaj jedną filiżankę octu do przegródki na detergent i uruchom regularny cykl.

Możesz również dodać pół szklanki octu do cyklu płukania, aby usunąć wszelkie pozostałości detergentu. Ocet to skuteczny sposób na wyczyszczenie pralki i sprawi, że będzie pachniała świeżo i czysto.

3. Soda

Sodowa może być pomocnym narzędziem do czyszczenia pralki. Kwas zawarty w sodzie doskonale nadaje się do rozbijania osadów w rurach i na wewnętrznych powierzchniach maszyny.

Aby użyć, po prostu uruchom normalny cykl z filiżanką sody w dozowniku detergentu. Być może trzeba będzie uruchomić dodatkowy cykl, aby wypłukać resztki sody, ale dzięki temu pralka będzie czysta i będzie pachnieć świeżo. Spróbuj następnym razem, gdy będziesz musiał dokładnie wyczyścić maszynę. Możesz być zaskoczony, jak dobrze to działa.

4. Kwas cytrynowy

Kwas cytrynowy to naturalny środek czyszczący, który można stosować do czyszczenia pralki. Aby użyć kwasu cytrynowego, wystarczy dodać 1 szklankę kwasu cytrynowego do pustej pralki i uruchomić cykl z ustawieniem gorącej wody.

Kwas cytrynowy pomoże usunąć resztki mydła i osady z wnętrza pralki. Ponadto kwas cytrynowy skutecznie zabija bakterie i pleśń. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj kwasu cytrynowego raz w miesiącu.

5. Ocet spirytusowy

Z biegiem czasu pralki mogą zacząć nieco śmierdzieć. Jest to często spowodowane gromadzeniem się detergentu, płynu do zmiękczania tkanin, olejków do ciała i brudu. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i odświeżyć pralkę, użyj octu spirytusowego. Wystarczy dodać 1 szklankę octu spirytusowego do bębna pralki i uruchomić normalny cykl na gorąco. Kwasowość octu pomoże rozbić nagromadzony brud i sprawi, że pralka będzie wyglądać i pachnieć świeżo.

Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, uszczelka drzwi jest kolejnym powszechnym źródłem brzydkich zapachów. Aby wyczyścić uszczelkę drzwi, wymieszaj 1 szklankę octu spirytusowego z 1 szklanką wody w spryskiwaczu. Rozpyl mieszaninę na uszczelkę drzwi i wyszoruj szczotką lub gąbką. Spłucz czystą wodą i dokładnie wysusz. Pomoże to usunąć pleśń która może rosnąć na uszczelce powodując brzydki zapach z wnętrza pralki.

6. Dedykowane środki czyszczące

Smród z pralki jest często spowodowany osadzaniem się detergentu, płynu do zmiękczania tkanin i zabrudzenia ciała. Chociaż dodanie większej ilości detergentu w celu zamaskowania zapachu może wydawać się dobrym pomysłem, to tylko pogorszy problem.

Najlepszym sposobem na wyeliminowanie smrodu pralki jest użycie specjalistycznego środka czyszczącego. Te środki czyszczące są przeznaczone do usuwania nagromadzonych pozostałości i odświeżania wnętrza maszyny.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu środka czyszczącego. W większości przypadków wystarczy dodać środek czyszczący do przegródki na detergent w pralce i uruchomić normalny cykl. Dzięki temu pralka znów będzie świeża i pachnie czysto.

Smród z pralki – jaka jest przyczyna?

Pewnego dnia zauważysz dziwny zapach wydobywający się z pralki. Nie możesz do końca określić zapach, ale zdecydowanie nie jest przyjemny. Co może powodować ten smród, a co ważniejsze, jak się go pozbyć? Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

Niestosowanie się do zaleceń producenta pralki/detergentu

Jedną z najczęstszych skarg, jakie otrzymujemy w naszej pralni samoobsługowej, są nieprzyjemne zapachy z pralek. W większości przypadków można to łatwo rozwiązać, po prostu postępując zgodnie z zaleceniami producenta pralki / detergentu.

Po pierwsze, ważne jest, aby używać wysokiej jakości detergentu przeznaczonego do pralek ładowanych od przodu. Te detergenty zostały opracowane w taki sposób, aby zminimalizować gromadzenie się piany mydlanej i innych pozostałości.

Po drugie, po każdym użyciu należy wytrzeć uszczelkę drzwi i wnętrze bębna. Pomoże to usunąć zabrudzone pranie, które może przykleić się do powierzchni. Na koniec co miesiąc wlewaj pusty wsad z gorącą wodą i filiżanką białego octu, aby usunąć wszelkie zalegające pozostałości i zapobiec powstawaniu brzydkich zapachów. Wykonując te proste czynności, możesz sprawić, że Twoja pralka będzie pachnieć świeżością i czystością.

Brak regularnego czyszczenia pralki

Twoja pralka jest jednym z najważniejszych urządzeń w Twoim domu i wymaga odpowiedniej konserwacji, aby działała prawidłowo. Jednym z najważniejszych zadań konserwacyjnych jest regularne czyszczenie maszyny.

Z biegiem czasu na wewnętrznych elementach maszyny mogą gromadzić się pozostałości brudu i detergentu, co prowadzi do słabej wydajności, a nawet do uszkodzeń. Jeśli nie będziesz regularnie czyścić pralkę, możesz skończyć z urządzeniem, która nie działa tak dobrze, jak powinna lub która się całkowicie zepsuje. Aby uniknąć tych problemów, należy czyścić pralkę zgodnie z instrukcjami producenta.

Używanie zbyt dużej ilości detergentu

Większość ludzi zna smród pralki, który może pochodzić z używania zbyt dużej ilości detergentu. Dzieje się tak, ponieważ detergent jest przeznaczony do rozbijania i usuwania brudu i brudu, a gdy jest go za dużo, nie można go w całości spłukać.

Pozostałość następnie gromadzi się z czasem, prowadząc do nieprzyjemnego zapachu. Dlatego ważne jest, aby używać zalecanej ilości detergentu i regularnie czyścić pralkę, aby zapobiec temu problemowi.

Zamykanie pralki po skończonym praniu

Należy również pamietać, aby po zakończonym praniu pozostawić drzwiczki pralki otwarte, aby się osuszyła. Wilgotne środowisko jest świetną pożywką do namnażania bakterii i pleśni.

Dodatkowo możesz dodać do pralki kilka kropli olejku eterycznego, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, Twoja pralka będzie pachniała świeżo i przyjemnie.

Pranie w niskich temperaturach

Jeśli zauważysz nieprzyjemny zapach z pralki, może to być spowodowane używaniem zimnej wody zamiast gorącej. Chociaż może się wydawać, że używanie zimnej wody jest bardziej energooszczędne, w rzeczywistości nie przynosi to żadnych korzyści twoim ubraniom ani maszynie.

Zimna woda nie rozkłada detergentu tak samo jak gorąca woda, więc Twoje ubrania nie są tak czyste. Ponadto niższa temperatura prania oznacza, że brud i bakterie z większym prawdopodobieństwem pozostaną na ubraniach. W rezultacie możesz zacząć odczuwać smród wydobywający się z urządzenia. Jeśli chcesz, aby Twoja maszyna pachniała świeżością, używaj gorącej wody do prania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Czy żaluzje aluminiowe są modne?

Żaluzje aluminiowe to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów osłon okiennych. Spotykamy je w domach, biurach, hotelach czy mieszkaniach...

Jak udrożnić rury kanalizacyjne? 9 domowych sposobów

Na codzień zazwyczaj nie myślimy o rurach kanalizacyjnych w naszym domu, dopóki nie pojawi się problem. A kiedy...

Jak wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu?

Piekarnik to świetne urządzenie do przygotowywania potraw, ale jego czyszczenie może być naprawdę kłopotliwe. Jeśli po gotowaniu w...

Jak pozbyć się pcheł u psa? Domowe sposoby

Psy mogą zostać zaatakowane pchłami z wielu różnych miejsc, takich jak inne zwierzęta, otoczenie, a nawet ludzie. Jeśli...