Mezoterapia igłowa – co to za zabieg i czy są jakieś przeciwwskazania?

Strona głównaUrodaMezoterapia igłowa - co to za zabieg i czy są jakieś przeciwwskazania?

Obecnie kobiety coraz chętniej uczęszczają na wszelkie zabiegi kosmetyczne. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa. Czym ona charakteryzuje się? Zapoznajcie się z naszym artykułem.


Artykuł partnera

Co to mezoterapia igłowa?

Istnieją dwa rodzaje mezoterapii. Możemy wyróżnić mezoterapię igłową oraz mezoterapią mikroigłową. Te zabiegi kosmetyczne są często wybierane przez płeć piękną w salonach kosmetycznych. Mezoterapia igłowa charakteryzuje się odżywieniem, nawilżeniem oraz odmłodzeniem skóry. Można wykonać ją przede wszystkim na twarzy, szyi, a także dekolcie. To idealna alternatywa dla osób zmagających się z trądzikiem na twarzy lub innymi zmianami skórnymi. Zabieg także jest dla tych pań, które trudnią się z nadmiernym cellulitem, rozstępami bądź starzeniem się skóry. Jeśli chodzi o cellulit, to mezoterapię igłową można wykonać na prawie całym ciele, zwłaszcza na twarzy, udach, brzuchu czy dekolcie. Należy wziąć pod uwagę, że mezoterapia igłowa jest doskonała do skóry głowy. Dzięki temu włosy są wzmocnione oraz nie będą wypadać.

Mezoterapia mikroigłowa, inaczej dermapen, to kolejny polecany zabieg wykonywany w zabiegach kosmetycznych i lekarskich. Charakteryzuje się tym, że jest praktycznie bezbolesny oraz nieinwazyjny. Za pomocą mezoterapii mikroigłowej możemy wymodelować owal twarzy, zadbać o to, żeby skóra była jędrna i elastyczna. Ponadto również pozbędziemy się zmarszczek czy cellulitu. Te mikronakłucia pomagają nawilżyć skórę oraz pozbyć się objawów przemęczenia skóry. Nie można zapomnieć, że rozwija produkcję elastyny i kolagenu.

Jak wygląda sam zabieg mezoterapii igłowej?

Na zabieg mezoterapii igłowej nie trzeba jakoś ekstra przygotowywać się. Nie musisz specjalnie na tę okazję wykonywać peelingu chemicznego lub depilacji laserowej. Pierwszym krokiem przed wykonaniem mezoterapii igłowej jest konsultacja z lekarzem lub kosmetyczką. Ma to na celu dobranie właściwego produktu. Na początek pacjentka zostanie znieczulona kremem, który powinien zacząć działać po 30 minutach. Pacjentka nie powinna odczuwać dzięki temu bólu. Osoba odpowiedzialna za wykonanie zabiegu będzie nakłuwać cienką igłą wybrany obszar skóry. Takie zastrzyki śródskórne trwają gdzieś w granicach od 30 do 60 minut. Na koniec wykwalifikowany personel nałoży krem ochronny z filtrem UV. Aby rezultaty były widoczne, zabieg powinien być wykonywany w seriach, np. od 3 do 6 gdzieś w odstępach co 3-4 tygodnowych. Po wykonaniu zabiegu będą widoczne drobne zasinienia lub zaczerwienia. Bez obawy, te efekty zniknie po kilku dniach.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?

Przed każdym zabiegiem czy operacją należy dowiedzieć się, czy pacjentka nie należy do grona osób z przeciwwskazaniami. Przede wszystkim nie wykonuje się zabiegu u kobiet w ciąży i karmiących. Osoby mające alergię na dane produkty również są wykluczone. Nie powinno się być podczas przebywania infekcji, opryszczek oraz stanów zapalnych naskórnych. Kolejnym przeciwwskazaniem są źle kontrolowane choroby przewlekłe, np. nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca i choroby nowotworowe. Najlepiej przed samym zabiegiem udać się do kosmetyczki lub lekarza na konsultacje celem dowiedzenia się, czy można skorzystać z takiego zabiegu. Tam uzyskacie odpowiedzi na nurtujące pytania związanie z mezoterapią igłową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Domowe maseczki na twarz – 9 przepisów do różnych rodzajów skóry

W drogeriach kosmetycznych dostępnych jest wiele produktów komercyjnych do pielęgnacji twarzy. Wiele kobiet z pewnych względów decyduje się...

Jak działają bańki do masażu twarzy?

Już kilkuminutowy masaż twarzy bańką może przynieść widoczne rezultaty w poprawie wyglądu i kondycji skóry.  Aby go wykonać,...

Domowe maseczki z drożdży na włosy – 4 przepisy i stosowanie

Czy wiesz, że drożdże można stosować jako maskę do włosów? W artykule omówimy, jak używać maseczki z drożdży...

Opuchnięte nogi – 11 domowych sposobów na obrzęki

Jeśli masz opuchnięte nogi, istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą Ci uzyskać ulgę. Obrzęk może być spowodowany wieloma...