Kupiłaś nowy krem, ale nie wiesz, czy w ogóle działa? Istnieje kilka lifehacków, które pomogą ustalić, o ile udany był zakup i czy warto go powtarzać.
Jak nakładać krem do twarzy?
Na początek, czy wiesz, jak prawidłowo nakładać krem do twarzy? Od tego zależy bezpośrednio efekt, jaki ma na skórę.
- Krem należy nakładać wyłącznie na oczyszczoną skórę. Koniecznie zmyj makijaż (jeśli był) i umyj twarz.
- Po oczyszczeniu zastosuj tonik. On dodatkowo oczyszcza skórę po wodzie z kranu i służy jako przewodnik dla aktywnych składników kremu. Po użyciu toniku skóra powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra. Dzięki temu krem „zamknie” wilgoć і efekt nawilżenia będzie maksymalny.
- Krem należy nakładać wyłącznie wzdłuż linii masażu. Jednocześnie delikatnie wklepuj opuszkami palców, pomagając kremowi wchłonąć się w skórę. W żadnym wypadku nie pocieraj twarzy.
- Zasada „im więcej, tym lepiej” z kremem nie działa. Na całą twarz wystarczą 1-2 porcji produktu wielkości ziarnka grochu. Nadmiar kremu nie wchłania się i powoduje przetłuszczanie się skóry. Jeśli przypadkowo przesadziłaś, to po 10-15 minutach po prostu osusz twarz serwetką.
- Nakładaj krem 2 razy dziennie. Rano i wieczorem. 30-60 minut przed wyjściem na zewnątrz i 15-30 minut przed nałożeniem makijażu rano. Również wieczorem – 2 godziny przed snem w idealnych warunkach lub 30 minut przed snem w szaleńczym tempie życia. Dzięki temu krem wchłonie się w skórę, a nie w poduszkę.
- Wybierz krem według swojej kategorii wiekowej. Skóra przyzwyczaja się do składników, które jej dajemy i reaguje na nie. Na przykład, jeśli młoda dziewczyna używa kremu dla 40-letnich pań, a potem nagle przestaje, jakość jej skóry się pogarsza. Zmienia się koloryt, tekstura i nie tylko. Powodem tego jest to, że komórki skóry przestają działać prawidłowo, przyzwyczajając się do substancji, które są jej podawane z zewnątrz.
Jeśli wszystkie powyższe zalecenia są przestrzegane, pozostaje tylko monitorować odczucia i analizować, czy produkt pielęgnacyjny działa.
Szeroki wybór kremów do twarzy można znaleźć na https://cosibella.pl/pol_m_Twarz_Kremy-160.html.
Czas stosowania kremu
Większość składników ma skumulowany efekt. Skóra, w zależności od wieku, odnawia się od miesiąca do półtora. Jest to minimalny okres, przez który aktywne składniki zaczną działać i pokażą pierwsze wyniki. A maksymalny efekt uzyskasz po 3 miesiącach codziennego, dwukrotnego stosowania produktu.
Jeśli efekt się pojawił i zadowolił Cię, możesz używać produktu tyle, ile chcesz. Przecież uzależnienie skóry od kosmetyków nie istnieje.
Czy odczuwasz dyskomfort bez kremu?
W połowie trzymiesięcznego okresu stosowania kremu zrób mały eksperyment. Zrób przerwę w stosowaniu produktu na 2-3 dni. Jeśli pojawi się dyskomfort, oznacza to, że krem rozwiązuje tylko powierzchowne problemy skórne. A jeśli przestać go używać, wszystkie objawy powracają.
Zmiany wyglądu skóry
Jeśli skóra wygląda tak, jakby promienieje od wewnątrz – to świetny znak. To znaczy, że jest dobrze nawodniona. Ale takiego efektu nie da się osiągnąć jednym kremem. Zdrowo wyglądająca skóra – to wynik całościowego podejścia.
Jeśli na skórze pojawią się wysypki lub łuszczenie, lepiej nie używać produktu.
Pieczenie i zaczerwienienie po nałożeniu kremu
Przed użyciem jakiegokolwiek produktu należy uważnie przeczytać wszystkie napisy na słoiku. Szczególnie uważnie zapoznaj się z instrukcją użytkowania. Istnieją kremy, które zawierają substancje, które mogą powodować pieczenie lub lekkie zaczerwienienie. Zazwyczaj jest to wskazane w instrukcji. Takie cechy mają kremy z kwasami lub przeciwstarzeniowe.
Jeśli nic nie jest napisane o takich reakcjach skórnych, a one się pojawiają – krem nie jest dla Ciebie odpowiedni.
Uczucie ściągnięcia
Jeśli w ciągu dnia lub po nocy jest uczucie ściągnięcia, to krem nie radzi sobie ze swoim zadaniem i trzeba poszukać zamiennika.
Jeśli krem nie powoduje uczucia dyskomfortu, ale też nie daje efektu WOW – nie denerwuj się. Być może Twoja skóra jest w doskonałej kondycji i potrzebuje jedynie pielęgnacji podtrzymującej.
Artykuł partnera