Rankingi portali randkowych

Wśród masy wielu różnych portali randkowych nie sposób wybrać jednego, który będzie najlepszym miejsce dla każdego z nas. By ułatwić poszukiwania warto posiłkować się rankingami klasyfikującymi naszej potrzeby.

Szukasz portalu o konkretnej charaktetystyce? Zajrzyj do rankingu, poznaj najwyżej oceniane portale randkowe i zacznij randkowanie w sieci!

Darmowe portale randkowe

Darmowe

Katolickie portal randkowe

Katolickie

Randki 30+

30+

Randki dla samotnych rolników

Dla rolników

Randki dla seniorów

Dla seniorów

Seks portale

Seks randki

Ważne pytania, które warto sobie zadać

Można się zastanawiać, czy bardziej czasochłonne jest szukanie miłości poprzez portal randkowy, czy też… szukanie właściwego portalu, na którym tą miłość można znaleźć. W jednym i w drugim wypadku problem jest bardzo złożony i – niejednokrotnie – nie do rozwiązania. 

Osoby szukające miłości przez Internet, powinny najpierw odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań:

  1. Kogo poszukujemy? Czy nasza relacja ma być czymś głębszym, czy tylko zabawą na jedną lub kilka nocy?
  2. Czy szukamy kogoś, kto w pewnym stopniu ma podobne zainteresowania, pasje?
  3. Czy jesteśmy gotowi na rozczarowanie? Czy poszukujemy miłości po to, by uleczyć swoje wewnętrzne bóle, cierpienia?

Odpowiedzi na te pytania decydują o tym, jakiego portalu szukamy, W internetowym świecie można znaleźć wyspecjalizowane witryny dla konkretnych osób (np. rolników, katolików), bardziej ogólne platformy i strony wyłącznie o charakterze finansowo – erotycznym.

Zanim zaczniesz szukać swojej miłości przez internet, dobrze zastanów się nad wyborem portalu randkowego.

Dobór portalu randkowego powien być podytkowany oczekiwaniami – szukasz miłości, erotycznej przygody, a może partnera w określonym wieku czy światopoglądzie? 

Wybieramy portal randkowy – na co zwrócić uwagę?

Pierwsza kwestia dotycząca wyboru danej platformy, jest chyba oczywista. Profil i charakter strony – bo o nich mowa – to podstawowe kryteria dotyczące wyboru określonej witryny. Oto krótka charakterystyka większości z nich.

Darmowe portale randkowe

To dość rzadki, ale za to bardzo pozytywnie odbierany wariant witryn randkowych. Niestety – w większości przypadków – darmowe portale randkowe są po prostu… nudne. Nie ma tu zbyt dużo ruchu, użytkownicy logują się co kilka tygodni (jeśli w ogóle to robią), a aktualizacje pojawiają się bardzo rzadko. Mimo to, portale te z pewnością wpadną w oko miłośnikom tradycyjnych związków. Zdecydowana większość z nich to strony, na których można znaleźć miłość lub przyjaźń.

Portale tematyczne

Do tej grupy wliczamy najczęściej witryny przeznaczone dla konkretnych grup społecznych. Społeczności te są zwykle dość hermetyczne, ale to właśnie dzięki takim platformom, można poznać osobę wyznającą podobne wartości. Portale tematyczne mają najczęściej charakter religijny, ale są też i takie, które grupują osoby z konkretnych grup społecznych, jak np. rolnicy.

Portale erotyczne

Portale erotyczne to najbardziej niebezpieczny wariant stron randkowych. W przeciwieństwie do dwóch powyższych grup, prawie zawsze są one nastawione wyłącznie na zysk. Zarejestrowani w nich użytkownicy to niejednokrotnie boty, których celem jest maksymalizacja przychodów. Łatwo je poznać po szybkim inicjowaniu rozmowy. Rejestrując się na takim portalu, można już po kilku minutach otrzymać kilka wiadomości.

Na co zwracać uwagę, wybierając e-randki?

Dobry portal randkowy to nie tylko przyciągającą oko szata graficzna. Zanim zaczniejsz swoją przygodę z randkowaniem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. 

System płatności

Jedna z najważniejszych kwestii, która może decydować nie tylko o opłacalności wyboru konkretnej platformy, ale też… o wynikających z tego faktu wydatkach. Należy unikać płatności kartą kredytową, w której opłata jest dostępna w ramach automatycznie przedłużanej subskrypcji. Warto też unikać tzw. „systemu punktowego”, który polega na wykupie punktów, jednostek wirtualnej waluty itd.

Dostępne funkcje

Dobry portal oferujący randki przez Internet, posiada szerokie spektrum funkcji, dostępnych dla użytkownika korzystającego z serwisu za darmo. Mowa tu zwłaszcza o (ograniczonej) komunikacji, możliwości wysłania pewnej ilości wiadomości dziennie i opcji przeglądania części galerii profilowych innych osób.

Odsetek użytkowników

Przyszły internetowy randkowicz, powinien zwrócić uwagę również na aktywność na wybranej stronie. Jeśli większość z użytkowników logowała się na niej kilka lub kilkanaście lat temu, to znalezienie za jej pomocą miłości, może okazać się niemożliwe. Warto również sprawdzić odsetek zarejestrowanych kobiet i mężczyzn. Jeśli tych pierwszych będzie miało, portal prawdopodobnie zaoferuje im dostęp bez opłat.

Regulamin

Od niego wszystko powinno się zacząć. Warto zwrócić uwagę na to, czy… jest on dostępny dla użytkownika i czy został on napisany w profesjonalny sposób. Warto poszukać zapisów dotyczących botów, czyli fałszywych kont. Ich obecność powinna przynajmniej zniechęcać do korzystania z wybranego portalu. W regulaminie warto zapoznać się również z informacjami dotyczącymi usunięcia konta, reklamacji i – ewentualnie – przerwania subskrypcji.

Opinie

Zdanie innych użytkowników na temat wybranego portalu randkowego, powinno być w pewnym sensie wiążące. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym czynnikiem powinien być zdrowy rozsądek i umiejętność oddzielenia rzetelnych opinii od fałszywych reklam. Dotyczy to zwłaszcza niszowych portali o wątpliwej reputacji.

Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na ranking stron randkowych. W przestrzeni Internetu funkcjonują witryny, w ramach których można porównać wybrane portale w oparciu o szereg różnych funkcjonalności.

Zanim wykupisz dostęp premium, zapoznaj sie portalem korzystając konta darmowego.

Randki online – jak zacząć?

Przygodę z randkami online należy zacząć od konta darmowego. Nawet najlepsze recenzje, opinie i inne wpisy nie oddadzą autentycznego klimatu wybranego portalu. Korzystając z usług free (a w niektórych portalach jest ich całkiem sporo), można wyrobić sobie zdanie na temat randek za pośrednictwem określonej platformy.

Druga kwestia to sposób randkowania. Chcąc zapoznać się z inną osobą, warto znać swoją wartość. Bądźmy szczerzy – jeśli tuż po założeniu konta pojawia się na naszej skrzynce kilkanaście nieodebranych wiadomości, to znak, że są to w większości boty. Komunikacja z nimi może okazać się bardzo kosztowna. Zwłaszcza, jeśli na portalu panuje zasada „wiadomość = punkt”.

Inną kwestią jest prywatność, która – nawet na portalu randkowym – jest prawdziwą świętością. Owszem, udostępnianie podstawowych danych w postaci opisu profilu i zdjęć do galerii jest w pełni zasadne, ale na tym warto poprzestać. Osoby rozpoczynające korzystanie z portali randkowych, muszą liczyć się z faktem, że nie wszyscy współużytkownicy są nastawienie przyjaźnie.

Randkując przez Internet, warto trochę poczekać. Umówienie się na spotkanie powinny poprzedzać długie godziny spędzone razem na komunikatorze. Bądź co bądź – większość relacji (niekoniecznie tych głębokich) ma swoje korzenie właśnie w rozmowie. Jeśli komuś zależy na bardzo szybkim spotkaniu, to albo chce nas wykorzystać, albo też… korzysta z portalu oferującego seks randki.

Na koniec, portal randkowy nie powinien być czymś w rodzaju odskoczni od prawdziwego życia. Skupienie się wyłącznie na cyfrowym świecie, nie jest ani zdrowe, ani bezpieczne. Równolegle z prowadzeniem życia „w sieci”, warto skupić się również na kontaktach w świecie realnym. Kto wie, czy prawdziwa miłość nie zawita w naszych progach w zupełnie nieoczekiwanym momencie?

Randkowanie przez Internet – czego unikać?

Randkowanie za pośrednictwem przeznaczonych do tego serwisów, jest bezpieczne o ile przestrzega się ściśle określonych zasad.

 

  1. Przekierowania – niektóre portale randkowe (zwłaszcza o tematyce erotyczne), mogą być zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem. Wyzwaniem są tzw. przekierowania, które przenoszą użytkownika do zupełnie innego serwisu, by tak udostępnił swoje dane.
  2. Reklamy – korzystanie zwłaszcza z bezpłatnych portali randkowych, jest obarczone wszechobecnymi reklamami. Lepiej w nie nie klikać, gdyż często są one nośnikiem szkodliwego oprogramowania.
  3. Aplikacje – korzystanie z serwisów przez aplikacje mobilne, jest być może wygodne, ale wiąże się też z możliwością cyberataku. Przed ich instalacją, warto sprawdzić opinie na ich temat.
  4. Przelew – to najbezpieczniejsza forma płatności. Zalecana jest również płatność sms-em, ale zwykle wiąże się ona z wykupem dostępu na okres nie dłuższy, niż 30 dni.
  5. Zdjęcia – lepiej nie wysyłać zdjęć o charakterze erotycznym. Pozostawmy je dla siebie, gdyż mogą one być wykorzystane w szkodliwy dla ich „bohatera” sposób.

Wśród wielu renomowanych portali niestety istnieją niebezpieczne serwisy, które mogą działać na Twoją szkodę.