Jak wygląda leczenie pod narkozą?

Strona głównaLifestyleJak wygląda leczenie pod narkozą?

Współczesne gabinety dentystyczne świadczą usługi stomatologiczne na znacznie wyższym poziomie niż jeszcze kilka dekad temu, dlatego w trakcie zabiegów pacjenci mogą liczyć na maksymalny komfort, który zapewnia chociażby leczenie pod narkozą.


Artykuł partnera

Takie udogodnienie oferuje najczęściej dentysta dla dzieci, ale mogą z niego skorzystać również dorośli pacjenci klinik stomatologicznych. Leczenie pod narkozą to procedura medyczna, w trakcie której pacjent wprowadzany jest w stan ogólnego znieczulenia czasowo wyłączającego świadomość. Takie znieczulenie jest bardzo dogodnym rozwiązaniem, ponieważ stomatologowi ułatwia pracę, a pacjentowi oszczędza stresu, jednak jego zastosowanie wymaga skrupulatnego przygotowania, co znacznie wydłuża czas leczenia zębów.

Zanim pacjent wyląduje na fotelu dentystycznym musi pozytywnie przejść ocenę stanu fizycznego i psychicznego, by otrzymać zielone światło dla intubacji i przyjęcia środków znieczulających. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje anestezjolog na podstawie zebranego wywiadu oraz przeprowadzonych badań ogólnych, a w niektórych przypadkach również laboratoryjnych.

Anestezjolog będzie także asystował przy zabiegu – do jego zadań należy wprowadzanie pacjenta w stan uśpienia, utrzymywanie go w nim przez wyznaczony czas i wybudzanie z niego. Poza skierowaniem na konsultację anestezjologiczną pacjent otrzymuje też specjalne zalecenia, których musi przestrzegać, przede wszystkim zakaz spożywania posiłków na 6 godzin przed zabiegiem – pozwoli to zminimalizować ryzyko komplikacji. 

Jak podawana jest narkoza? 

Dobór metody wprowadzenia do znieczulenia ogólnego zależy od wieku pacjenta. Dorosłym zakłada się wenflon i za jego pomocą dożylnie podaje leki znieczulające – to najprostszy najszybszy sposób usypiania do zabiegów. Maluchy jednak boją się igieł, prawie tak samo jak wiertła stomatologicznego, dlatego dentysta dla dzieci stosuje inną metodę: najpierw używa sedacji wziewnej, czyli aplikuje gaz rozweselający przez maseczkę donosową, a dopiero potem zakłada wenflon i podaje leki dożylne.

W obu przypadkach efekt jest ten sam – pacjent zapada w tak twardy sen, że nic nie czuje, i budzi się, gdy jest już po wszystkim. Więcej szczegółów na: Declinic.pl.

  • Tagi
  • #

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły

Podobne artykuły

Airsoft Gun – podstawy i porady dla początkujących

ASG to zdobywająca coraz większą popularność rozgrywka w świecie rzeczywistym, pozwalająca w pełni oderwać się od codzienności i...

Jak czyścić okulary?

Jest kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby prawidłowo wyczyścić okulary. Najpierw zbierz miskę ciepłej wody, trochę łagodnego płynu do...

Dlaczego warto postawić na laptopa od Apple?

Zastanawiasz się nad zakupem laptopa, który pozwoli Ci urzeczywistnić Twoje zawodowe lub prywatne projekty? Szukasz urządzenia, które będzie...

Wszywka alkoholowa Wrocław – nowoczesna opcja leczenia alkoholizmu

Alkoholizm jest szeroko rozpowszechnionym problemem społecznym, wpływającym na zdrowie, relacje i życie zawodowe milionów ludzi na całym świecie....