Randki przez internet – Porównywarka portali randkowych

Portale randkowe dają możliwość znalezienia miłości swojego życia, a także umówienia się na niezobowiązujące spotkanie. Zaczynają przygodę z randkowaniem online warto dowiedzieć się, które serwisy odpowiadają naszym potrzebom.

Najlepsze portale randkowe 2020

Szukasz stałego związku, a może jedynie namiętnej przygody? Znajdź najlepszy portal randkowy na postawie opinii użytkowników. Poznaj recenzje popularnych serwisów i sprawdź czego możesz się spodziewać.

Sympatia
Sympatia oferuje randki przez internet już od 17 lat. Portal łączy ludzi, organizuje wyjazdy integracyjny oraz liczne konkursy. Aby wykorzystać potencjał oferowanych przez Sympatię funkcji nie obędzie się bez konta premium - jednak jego koszty są sporo mniejsze niż w innych popularnych portalach.
4.8
Sympatia
Flirt
Portal randkowy Flirt może pochwalić się, aż 11 letnim stażem w sieci. Serwis posiada wiele intuicyjnych funkcji przydatnych podczas randkowania przez internet, z którymi łatwo się zaprzyjaźnić już po krótkim użytkowaniu. Plusem dla portalu Flirt jest 3-dniowy okres testowy, który kosztuje zaledwie 1.40 złotych za dzień.
4.7
Flirt
Academic Singles
Academic Singles to portal randkowy z dużym potencjałem. Szczegółowy formularz rejestracyjny pozwala na dokładne dopasowanie singli. Korzystając z konta premium należy zachować szczególną czujność. Brak wypowiedzenia umowy może nieoczekiwanie ścigać co miesiąc pieniądze z naszego konta.
3
Academic Singles

Jak działa nasz ranking portali randkowych?

JakLeci to internetowa porównywarka portali randkowych oparta o opinie użytkowników. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze recenzje były jak najbardziej rzetelne – jednak to Wasze opinie decydują o miejscu w rankingu.

Nasz zespół na bieżąco testuje serwisy randkowe dla polskich singli. Aby zapewnić obiektywną recenzję ich funkcjonalność sprawdzamy od „środka”. Jeśli korzystałeś/aś z któregokolwiek z nich pomóż nam tworzyć ranking i zostaw swoją ocenę.

Czym kierować się podczas wyboru portalu randkowego?

Po pierwsze należy zadać sobie pytanie – czego oczekuję? Portale oparte o rozbudowane wyszukiwarki pozawalają na szczegółowe dopasowanie partnera, jednak trzeba wiedzieć czego się szuka. Szukając miejsca na randkowanie online zwróć uwagę na:

  • możliwość dopasowania – jeśli zależy Ci na stałym związku pomocne są szczegółowe informacje na temat osobowości, poglądów czy innych cechach danej osoby,
  • koszty pełnego dostępu – portale randkowe zarabiają na osobach, które wykupią członkostwo premium. Warto wybrać taki serwis, który zbyt mocno nie nadszarpnie naszego budżetu oraz unikać tych które mają niejasną politykę płatności.
  • aktywność użytkowników – poza ilością osób korzystających z portalu bardzo ważna jest ich aktywność. Część portali oferuje wyszukiwanie tylko i wyłącznie aktywnych osób – takich, które logowały się przykładowo w przeciągu ostatnich kilku dni czy nawet godzin.
  • fukcjonalność portalu – przed rejestracją warto poznać funkcje portalu. Standardem w dzisiejszych czasach jest aplikacja mobilna. Dzięki niej możemy rozmawiać bez konieczności ciagłego siedzenia przed komputerem. Każda dodatkowa funkcja punktuje u użytkowników oraz w naszym rankingu.

Randki przez internet – na co uważać?

Uważaj na podejrzane portale, które za wszelką cenę chcą pobrać od Ciebie płatność – jeszcze nawet przed zapoznaniem się z funkcjonowaniem serwisu. Przed wykupieniem konta premium dowiedz się, w jaki sposób pobierana jest opłata – jednorazowo czy cyklicznie.

Opłata pobierana w formie subskrypcji zapewnia ciągłość usługi. Jednak kiedy o niej zapomnimy oraz przestaniemy korzystać z portalu randkowego mogą zostać niespodziewanie pobrane pieniądze z naszego konta.

Decydując się na zakończenie przygody z randkowanie online należy anulować subskrypcję z panelu konta w portalu, po czym możemy bezpiecznie usunąć konto. Informacje o sposobach płatności znajdziesz w naszych recenzjach. Dowiesz się również, które serwisy oferują płatności jednorazowe, a które cykliczne. Przed rejestracją poznaj opinie użytkowników – nawet najlepiej wyglądający portal może okazać się niewypałem. Najczęściej powodem jest niska liczba singli bądź dużo nieaktywnych kont.

Darmowe portale randkowe

Spośród 10 największych polskich portali posiadających największą bazę użytkowników, każdy z nich oferuje pełną funkcjonalność serwisu dopiero po wykupienia konta premium.

Szukając darmowych portali warto się zastanowić nad jedną rzeczą. Otóż, dostęp premium ogranicza ilość fake kont, czyli fałszywych profili użytkowników. Oczywiście warto szukać tych, które oferują choćby w pewnym stopniu darmowe przetestowanie portalu lub kilkudniowe konto testowe za drobną opłatą.

Twój profil jest Twoją wizytówką

Samo założenie profilu oraz wykupienie dostępu premium może nie być skutecznym rozwiązaniem. Twój profil na portalu randkowym jest Twoją wizytówką. Postaraj się, aby przedstawić się jako osoba, z którą inny będą chcieli nawiązać kontakt.

  • dodaj swoje zdjęcie – dodanie zdjęcia jest podstawowym krokiem, który zwiększa atrakcyjność profilu. Pozwala na „pierwszy kontakt wzrokowy” a tym samym udowodnienie, że nasz profil nie jest fake kontem. Mówi się, że jedno zdjęcie może wyrazić więcej niż tysiąc słów – postaraj się wybrać takie, które przekaże co nieco o Twojej osobowości.
  • uzupełnij szczegółowe informacje o sobie – szukając stałego związku warto zacząć od dodania ważnych informacji. Jesteś pedantką/em i wiesz, że to może wpływać na relacje w związku? Dodaj informacje, że dbasz o porządek i nie znosisz bałaganu. Jeśli szukasz jedynie miłosnej przygody warto skupić się na cechach zewnętrznych. Po sposobie uzupełnienia profilu możemy również ocenić w jaki celu dopasowana do nas osoba założyła konto. Oczywiście działa to w dwie strony – dlatego ważne, aby uzupełnić profil o informacje, które są ważne dla nas i które pomogą innym ocenić czy warto z nami nawiązać kontakt.
  • zwróć na siebie uwagę – dodanie zdjęcia i kilku informacji o sobie to nie wszystko. Portale umożliwiają dodanie opisu własnej osoby – nie szukaj skutecznego szablonu – po prosu bądź sobą i przedstaw się w ciekawy sposób.
  • nawiąż kontakt – rejestracja i uzupełnienie profilu to zbyt mało, żeby umówić się na randkę. Trzeba jeszcze nawiązać kontakt – czekając na pierwszy ruch interesującej nas osoby może przelecieć nam koło nosa okazja poznania wyjątkowej osoby, a być może nawet miłości życia.

Czy randkowanie online jest dla mnie?

Zaletą portali randkowych jest fakt, iż użytkownicy zakładają konta po to, żeby poznać nowe osoby oraz się umówić. O ile w codziennych sytuacjach poznajemy osoby, które są często „zajęte” w sieci sprawa staje się łatwiejsza.

Portale te są również świetne dla osób nieśmiałych. Można na spokojnie prowadzić rozmowę, poznając się coraz lepiej. A kiedy już dojdzie do spotkania będziecie wiedzieli co Was interesuje, dzięki czemu rozmowa stanie się lekka i przyjemna.

Zwiększająca się popularność komunikatorów internetowych i social media sprawiają, że również randkowanie w sieci zdobywa coraz więcej użytkowników. Portale te są popularne już nie tylko wśród młodych osób, ale także w wieku średnim oraz dojrzałym.